logo

Дитячі книги

logo
Дитячі книги

Вибір дитячої літератури є досить важливим процесом, який в подальшому матиме значний вплив на формування світогляду людини. З даної точки зору зміст книги є суттєвим фактором, що впливає на розвиток особистості.

На даний час існує досить багато книг для дітей, фактично позбавлених логічного сюжету. Слід зазначити, що наведені в книгах моделі спілкування героїв сприймаються дитиною як зразок поведінки. Тому якщо герої книжок вчиняють позбавлені логічного обґрунтування дії, слід чекати саме такої поведінки і від  дитини.

Також необхідно контролювати відсутність в сюжеті книги явного опису сцен насильства або жорстокості. Окрім сприйняття таких подій як зразка вірної поведінки, по причині розвинутої уяви дитина може отримати досить сильний негативний вплив на психіку від читання такої книжки.

Бажаною особливістю книжки для дітей є наявність у ній зразків поведінки героїв, на підставі яких формується уявлення про моральні цінності.  Також в багатьох книжках для дітей в казковому антуражі розглядаються типові життєві ситуації, на підставі яких можна зробити висновки, та уникнути ряду помилок в реальному житті.

Таким чином, дитячі книжки є досить суттєвим фактором розвитку особистості, і до їх вибору необхідно ставитися дуже відповідально.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo
logo